Мрсни боици 12 нијанси

Додади коментар

Мрсни боици 12 нијанси

Мрсни боици 12 нијанси

80,00 ден.
Шифра на производ: 2ПС0983

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

"Кутија со 12 восочни боички Со дијаметар од 8 мм. , во 12 нијанси. Боите се светли и непроѕирни и лесно се перат од раце со сапун и вода. Идеално се работи на груби листови хартија, кои подобро ја истакнуваат мекоста на боичката. Може да се користат и на картон и платно. Ефектите што може да се постигнат со боичка се многу. Скршениот врв, нанесен на грубата хартија, исцртува тенка линија. Рамниот врв создава еднаква линија."

Производител

Pasuto

Останати производи од оваа група

Во кошничка

70,00 ден.
Во кошничка

234,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

299,00 ден.
Во кошничка

40,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места