Дидактички материјали за математика за I, II и, III одд.

Додади коментар

Дидактички материјали за математика за I, II и, III одд.

Дидактички материјали за математика за I, II и, III одд.

999,00 ден.
899,00 ден.
Шифра на производ: 511125

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Комплет дидктички материјали кој ги содржи сите потребни материјали за реализација на практичната настава од пониските одделенија во основното деветгодишно образование. Според наставната програма усвоена од Бирото за развој на образованието, а која е преземена од Меѓународниот центар за наставни програми (Cambridge International Examinations). Овој комплет можете да го користите и за вежбање дома.

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Димензии

21,50x30,50x5,00

Тежина гр.

1380,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

20,00 ден.
18,00 ден.
Во кошничка

99,00 ден.
89,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
64,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
64,00 ден.
Во кошничка

390,00 ден.
312,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места