Додади коментар

Карти со броеви од 0 - 100

Карти со броеви од 0 - 100

316,00 ден.
Шифра на производ: 511128

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Дидактичко помагало по математика за деветгодишно основно образование. Карти со броеви од 0 - 100. Вклучени се и 10 карти со симболи на математички операции, 13 карти со слики и 12 празни карти за вежбање. Вкупно 136 карти.

Издавач

Просветно Дело

Јазик

Македонски

Димензии

10,00x7,00x4,00

Тежина гр.

289,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1200,00 ден.
Во кошничка

90,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места