Збирка задачи по математика за 5 одделение - втор дел

Додади коментар

Збирка задачи по математика за 5 одделение - втор дел

Збирка задачи по математика за 5 одделение - втор дел

210,00 ден.
Шифра на производ: 511536
ISBN: 978-9989-0-1176-4

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Задачите во збирката се изработени според целите во наставната програма, распоредени се по недели и групирани се во согласност со индикаторите за оценување (помнење и разбирање, примена на помнење и разбирање). Задачите плус се соодветни за учениците кои се позаинтересирани за решавање на практични примери од математиката. На крајот од темите има по еден работен лист со групирани задачи од три вида („заокружи“, „дополни“ и „реши“) со што значително се олеснува изготвувањето тестови за писмено проверување на учениците. Оваа збирка нека биде основа за продолжување со нови идеи во математиката! Задачите за сите теми се изготвени по редослед со што се олеснува работата на наставниците, а за секоја недела се дадени содржини со што се овозможува поефикасно користење на збирката од страна на учениците. Концепцијата по која е работена збирката е оригинална и издржана. Задачите се селектирани на транспарентен начин, јасно и недвосмислено. Во оваа збирка секој може да се пронајде: ученици, наставници, родители и љубители на математиката.

Автор

Анета Смилевска; Лидија Филиповска; Мирко Петрушевски; Оливера Трифуновска; Трајче Ѓорѓијевски;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

156

Димензии

27,00x19,50x1,00

Тежина гр.

369,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

199,00 ден.
Во кошничка

90,00 ден.
Во кошничка

385,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
80,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места