Додади коментар

БУКВАР СО ПЕЧАТНИ И РАКОПИСНИ БУКВИ

БУКВАР СО ПЕЧАТНИ И РАКОПИСНИ БУКВИ

390,00 ден.
Шифра на производ: 7100022
ISBN: 978-9989-0-1037-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Букварот со печатни и ракописни букви претставува прирачник по македонски јазик за лесно совладување на печатните и ракописните букви. Содржи прекрасни илустрации, песнички, упатства и простор за правнилно вежбање на буквите од македонскиот јазик. Со ова издание учениците лесно и забавно ќе ги научат печатните и ракописните букви.

Автор

д-р Симеон Маринковиќ;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Јазик

Македонски

Година на издавање

2013

Број на страници

143

Димензии

22,00x23,50x1,00

Тежина гр.

398,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

30,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места