Пирати - водич во авантури

Додади коментар

Пирати - водич во авантури

Пирати - водич во авантури

560,00 ден.
Шифра на производ: 7100561

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Со сликовницата Водич во авантури - Пирати придружи му се на капетанот Парталко и научи како да станеш најхрабриот, најраспеаниот, најавантуристичкиот морски скитник на сите времиња! Дознај што носат пиратите под нивните панталони, нагости се на една пиратска гозба, научи ги пиратските правила, запеј неколку пиратски песни, следи ја мапата за да го пронајдеш закопаното богатство и што ќе забележиш гледајќи низ пиратскиот телескоп! Сето тоа можеш да го најдеш во оваа чудесна и авантуристичка книга!

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

20

Димензии

32,00x27,00x3,00

Тежина гр.

908,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

340,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

650,00 ден.
Во кошничка

595,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места