Додади коментар

Едукативна игра научи го часовникот

Едукативна игра научи го часовникот

540,00 ден.
Шифра на производ: 2К50600

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Едукативна игра со помош на која лесно може да се научи часовникот. Со оваа игра научете за времето, броевите и секако развијте ја логиката кај вашите деца. Со помош на часовникот и картичките децата ќе вежбаат поврзување на времето во аналоген и дигитален формат. Сетот содржи 14 илустрирани картички за точно време, 14 картички со активности, часовник со стрелки и пластична подлога и упатство.

Производител

Clementoni

Останати производи од оваа група

Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

1250,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места