Додади коментар

Диносауруси - книга + сложувалка

Диносауруси - книга + сложувалка

1300,00 ден.
Шифра на производ: 2С01829

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Научи ги имињата на најголемиот број диносауруси кои живееле во периодот Јура, и научи ги сите фасцинантни детали за нив, а потоа состави ја сложувалката. Книгата е на англиски јазик и има 32 страници, а сложувалката 205 парчиња.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1450,00 ден.
Во кошничка

1300,00 ден.
Во кошничка

960,00 ден.
Во кошничка

1450,00 ден.
Во кошничка

1050,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места