Спасета ја планетата - Корални гребени, книга + сложувалка

Додади коментар

Спасета ја планетата - Корални гребени, книга + сложувалка

Спасета ја планетата - Корални гребени, книга + сложувалка

1450,00 ден.
Шифра на производ: 2С04789

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Коралните гребени се неверојатнни екосистеми кои се населуваат во многу чисти води. Тоа, всушност се живи организми кои растат до огромни димезии со тек на времето и се многу деликатни живеалишта, дом на многу видови животни, а во денешно време се загрозени. Книгата е на англиски јазик и има 32 страници, а сложувалката 220 парчиња.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1300,00 ден.
Во кошничка

1450,00 ден.
Во кошничка

1050,00 ден.
Во кошничка

1050,00 ден.
Во кошничка

1150,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места