Додади коментар

Диносауруси

Диносауруси

490,00 ден.
Шифра на производ: 7100935

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Со оваа книга, едиција „Малиот генијалец“ им ги приближува на најмалите тајните од светот на диносаурусите. Тие ќе откријат фасцинантни податоци за најизвонредните животни кои некогаш постоеле на Земјата. Со која брзина трчале, со што се хранеле, колку тони тежеле или на кои денешни животни личеле се само дел од сатапените прашања, а со електорнскиот молив децата можат да ги дознаат точните одговори веднаш.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

30

Димензии

29,50x26,00x1,00

Тежина гр.

461,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

650,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

840,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места