МАТЕМАТИКА БЕЗ МАКА – СЕКОЈ ДА ЈА САКА 2

Додади коментар

МАТЕМАТИКА БЕЗ МАКА – СЕКОЈ ДА ЈА САКА 2

МАТЕМАТИКА БЕЗ МАКА – СЕКОЈ ДА ЈА САКА 2

299,00 ден.
239,00 ден.
Шифра на производ: 7500057

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Задачите од оваа збирка ги поттикнуваат љубопитноста, моќта на расудување и логичкото размислување кај децата, а при нивното решавање со открива усетот за математика. Книгата е наменета за оние деца кои во почетните одделенија можат повеќе и побрзо да напредуваат. Задачите ги следат наставните програми по математика за почетните одделенија. Помошта од родителите и од наставниците е добредојдена при читањето на некои од поопширните текстуални задачи, кај задачите кои им се потешки на децата итн.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

990,00 ден.
841,00 ден.
Во кошничка

1800,00 ден.
1530,00 ден.
Во кошничка

900,00 ден.
765,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
1020,00 ден.
Во кошничка

990,00 ден.
841,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места