Мојт прв англиски - сликовен речник

Додади коментар

Мојт прв англиски - сликовен речник

Мојт прв англиски - сликовен речник

250,00 ден.
Шифра на производ: 7500739

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Мојот прв англиски сликовен речник претставува основна алатка за почетно изучување на англискиот јазик. Преку илустрации прикажани се основните поими што треба детето да ги совлада и разбере. Преку овој речник учењето на англискиот јазик ќе биде лесно и забавно!

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македоски - англиски

Година на издавање

2016

Број на страници

32

Димензии

22,50x17,50x0,50

Тежина гр.

288,00

Писмо

Кирилица - Латиница

Останати производи од оваа група

Во кошничка

595,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
Во кошничка

370,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места