101 податок што треба да го знаеш за пиратите

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за пиратите

101 податок што треба да го знаеш за пиратите

160,00 ден.
136,00 ден.
Шифра на производ: 7500798

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Доближи се до возбудливиот свет на пиратите, гусарите и буканирите со оваа книга, која ни ги открива сите нивни тајни: нивните обичаи и начинот на живеење, нивната улога во историјата, кои пирати станале славни... Во неа се дадени сите важни податоци за нив, проследени со убави илустрации и многу други занимливости.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

2000,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
343,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места