101 податок што треба да го знаеш за средновековните замоци

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за средновековните замоци

101 податок што треба да го знаеш за средновековните замоци

160,00 ден.
136,00 ден.
Шифра на производ: 7500799

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Откриј го фасцинантниот свет на средовековните замоци, како се живеело во тие спектакуларни тврдини, кои биле нивните одбранбени средства и тајни оружја, и кои биле нивните жители. Во оваа книга ќе ги најдеш сите битни податоци за нив, проследени со убави илустрации и безброј занимливости.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

995,00 ден.
696,00 ден.
Во кошничка

2000,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
240,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места