101 податок што треба да го знаеш за воините

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за воините

101 податок што треба да го знаеш за воините

160,00 ден.
136,00 ден.
Шифра на производ: 7500802

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Започни возбудливо патување низ времето за да ги запознаеш најмоќните воини во сите цивилизации: од вештите нинџи, до средновековните крстоносци или силните римски гладијатори. Откриј ги борбените техники на големите армии, нивното прецизно оружје и војсководците што влегле во историјата; и сето тоа проследено со убави илустрации и безброј занимливости.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
840,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
343,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места