101 податок што треба да го знаеш за водните животни и за ајкулите

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за водните животни и за ајкулите

101 податок што треба да го знаеш за водните животни и за ајкулите

160,00 ден.
Шифра на производ: 7500803

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Нурни се во морските длабочини за да ги запознаеш рибите и ајкулите кои живеат таму. Откриј кои животни зависат од водната средина за да преживеат: во реките и мочуриштата, во поларните предели и во океаните. Од тропските риби, до страшните ајкули или импресивните китови... Впечатливи податоци проследени со многу занимливости и прекрасни илустрации.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

2000,00 ден.
Во кошничка

900,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места