101 податок што треба да го знаеш за Египет

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за Египет

101 податок што треба да го знаеш за Египет

160,00 ден.
136,00 ден.
Шифра на производ: 7500806

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Запознај се со историјата на Египет, големата древна цивилизација што остави многубројни нерешени мистерии. Откриј ги пирамидите, најмоќните фараони и како е можно некои мумии да се совршено зачувани до денешен ден. Во оваа книга ќе најдеш клучни податоци и многу занимливости, како и слики кои покажуваат какви биле и како живееле старите Египќани.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
416,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

2000,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места