101 податок што треба да го знаеш за волшебниците и за митолошките суштества

Додади коментар

101 податок што треба да го знаеш за волшебниците и за митолошките суштества

101 податок што треба да го знаеш за волшебниците и за митолошките суштества

160,00 ден.
Шифра на производ: 7500807

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Навлези во фасцинантниот свет на магијата и на фантастичните битија кои живеат во најдревните легенди. Запознај се со моќните волшебници, со најстрашните суштества и со загадочните битија кои предизвикуваат или восхит или ужас. Податок по податок, низ безброј занимливости и живописни слики, ќе откриеш дека често зад митот се крие возбудлива приказна.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

47

Димензии

22,50x17,00x0,50

Тежина гр.

179,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места