Додади коментар

СЕРДАРОТ

СЕРДАРОТ

200,00 ден.
180,00 ден.
Шифра на производ: 9100142

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Григор Прличев – духовната вертикала на македонскиот 19. век е најистакнатата фигура која воедно ги одбележува македонското поетско творештво во 19. век и македонскиот културен континуитет. Тој бил учител, беседник, проповедник кој творел во духот на класицизмот, просветителството и романтизмот. За поемата Сердарот во 1860 година ја добива наградата на големиот атински конкурс за најдобра поема на грчки јазик, а критиката го нарекува Втор Хомер.

Повез

мек

Број на страници

68

Останати производи од оваа група

Во кошничка

80,00 ден.
72,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
441,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
180,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
270,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места