Девојките на Марко – VIII одделение

Додади коментар

Девојките на Марко – VIII одделение

Девојките на Марко – VIII одделение

250,00 ден.
Шифра на производ: 9100175

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Девојките на Марко е приказна која ја започнува едно мало детенце по име Славе. Тој има двајца браќа - Марко и Диме. Марко е најстариот брат и служи во војска. Славе кажува дека Марко ќе дојде на отсуство од војската. Во меѓувреме разговара со брат му, Диме, кој му кажува дека отсуството од војска е најважно, бидејќи треба да се знаат начини да се насмеат девојките... Славе е ужасно збунет и воопшто не знае што да направи... Изданието е задолжителна лектира за осмо одделение.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

380,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.
Во кошничка

280,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места