Молив ХБ со гума

Додади коментар

Молив ХБ со гума

Молив ХБ со гума

30,00 ден.
Шифра на производ: 2МИ622724

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Графитни моливи од серијата Sunset HB, во црно басно дрво и обоена гума (жолта, јоргован, розова и тиркизна). Тркалезен пресек, мина од 2,2 mm Ø. HB е со средна цврстина на графит, препорачано за пишување и цртање. Мината нуди униформа линија и е отпорна на кршење, благодарение на системот LPS (Lead Protection System) кој го штити графитот поради неговата адхезија со дрвото. Дрво од одржливи насади. Достапни се повечќе бои жолта, јоргован, розова и тиркизна.

Останати производи од оваа група

Во кошничка

15,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места