Додади коментар

Вежбанка Snappy Learner (6-8) - Read & Write

Вежбанка Snappy Learner (6-8) - Read & Write

200,00 ден.
Шифра на производ: 7265326

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

"Наменета за деца од 6-8 години, оваа серија е совршена за да им помогне на децата да ги вежбаат сите нови работи што ги учат на училиште. Со разнобојни јасни активности за забавно учење, табла за награди со налепници со ѕвезди за повеќекратна употреба, дополнителни налепници за повеќекратна употреба за да го поттикнете учеството на детето и активностите поврзани со училишните теми. / Димензии: 29,5 x 21 x 0,4 cm ISBN:9780857265326 англиски јазик"

Производител

Алигатор

Останати производи од оваа група

Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

1300,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

1250,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места