Додади коментар

Вежбанка Turn The Dial Times Table

Вежбанка Turn The Dial Times Table

700,00 ден.
Шифра на производ: 7262127

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

"Кој рече дека множењето е здодевно? На децата ќе им се допадне учење со оваа неверојатна забавна, пиши бриши книга со активности. Воведувајќи ги табелите за множење 1 – 10 и следејќи го пристапот на училишните математички методи, оваа книга има забавни и пријатни активности, со вртење на бројчаникот може да се проверат одговорите. Ламинираните страници за пишување и бришење овозможуваат бескрајно вежбање! Секоја страница е обоена со светли бои и се фокусира на броевие од 1 до 10, Вклучено пенкало. 10 страници, тврд повез Големина: 25 x 25 см 9780857262127 англиски јазик"

Производител

Алигатор

Останати производи од оваа група

Во кошничка

600,00 ден.
510,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

1300,00 ден.
1040,00 ден.
Во кошничка

960,00 ден.
816,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места