Додади коментар

Дигитрон со функции

Дигитрон со функции

990,00 ден.
Шифра на производ: 2МИ159110

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Дигитрон со отпорна заштитна обвивка. Екран со 2 линии за читање, 10+2 цифри. Визуелизација на изразување и резултат истовремено. 240 вградени функции, вклучувајќи 124 научни. Тригонометриски функции, параболични и хиперболични функции и пресметување до 6 различни типови на регресија; меморија за складирање медиуми. Автоматско пресметување на фракции, копчиња на курсорот за движење низ менито, структурирање загради до 24 нивоа, меморија за складирање на променливите, пресметки во цензимална, полова и лак мерка, меѓусебна трансформација помеѓу правоаголни координати и поларни координати, генератор на случајни вредности, проценти, фракции, комбинации, пермутации, статистички пресметки, големи копчиња со структуриран распоред, функции за нотација SCI/FIX/ENG, формирање збир Напојување: 2 AAA батерии (вклучени). Димензии: 16,7 x 8,4 x 1,9 cm. Вклучува инструкции.

Производител

Милан

Останати производи од оваа група

Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

950,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места