Капетанот Торнадо, 4 одд.

Додади коментар

Капетанот Торнадо, 4 одд.

Капетанот Торнадо, 4 одд.

250,00 ден.
Шифра на производ: 9200071

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Морето е сино, како и небото. Капетанот Торнадо ја потпевнува песната „Ој, море длабоко...“. Ностромот Стипе Сипа загриено се мурти и скришум го набљудува капетанот – знае дека нешто не е во ред. На предната палуба на бродот „Иглиcа“ патуваат педесет момчиња, а капетанот Торнадо е загриен поради нив. Стариот морски волк не им верува многу на луѓе од копното. Ниту на возрасните, ниту на деcата. И со право. Тие педесет мали главички му го претвораат животот во кошмар. И да не беа нивните педесет сестри, кој знае дали капетанот Торнадо воопшто ќе се „разбудеше“ од тој кошмар...

Автор

Миливој Матошец;

Останати производи од оваа група

Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места