„Германски со љубов- Deutsch mit Liebe 1“

Додади коментар

„Германски со љубов- Deutsch mit Liebe 1“

„Германски со љубов- Deutsch mit Liebe 1“

999,00 ден.
Шифра на производ: 7400230
ISBN: 978-608-66809-0-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Книгата „Германски со љубов – Deutsch mit Liebe 1“ е наменета за сите кои имаат желба да го изучуваат германскиот јазик, почетно ниво, независно од возраста. Книгата е поделена во шест дела: – Теоретски дел и аудиоматеријал, лесно достапен преку QR код што ве води директно на веб-страницата http://www.germanskisoljubov.mk (Теоретскиот дел на книгата има појаснувања на македонски јазик, што дополнително го олеснува изучувањето на германскиот јазик) – Преглед на вокабулар – табеларен преглед на вокабуларот, кој се среќава низ целиот теоретски дел; – Вежбанка – дел со вежби кон теоретскиот дел; – Краток преглед на граматиката од теоретскиот дел; – Преглед на вокабуларот за самопроверка – Ова го научив; – Преглед на решенијата од вежбанката. Успешно учење на германскиот јазик!

Автор

Смиља Христовска;

Повез

мек

Број на страници

152

Останати производи од оваа група

Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места