Вежби и активности по природни науки за второ одделение

Додади коментар

Вежби и активности по природни науки за второ одделение

Вежби и активности по природни науки за второ одделение

270,00 ден.
Шифра на производ: 9200854

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Оваа Вежбанка со активности по предметот „Природни науки“ за второ одделение е изработена според новата наставна програма донесена од Бирото за развој на образование на Република Северна Македонија. Вежбанката претставува современо дидактичко Содржините претставени во вежбанката ќе им помогнат на учениците во надополнување и утврдување на стекнатите знаења, а воедно ќе ги поттикнат активно да се вклучат во наставниот процес."

Автор

Биљана Стојановска,; Билјана Лазареска; Нела Слезенкова-Никовска; Соња Кирковска;

Останати производи од оваа група

Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
1020,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.
850,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места