Визуелна енциклопедија на Земјата

Додади коментар

Визуелна енциклопедија на Земјата

Визуелна енциклопедија на Земјата

1200,00 ден.
Шифра на производ: 7500771
ISBN: 978-9989-0-0640-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Твој водич што ќе те запознае со творбите, обликот и активноста на планетата Земја. Факти и фотографии, Целосен внатрешен и надворешен преглед и приказ на нашата планета во 8 поглавја, сложени пресеци и прикази, детални карти на континенти и океани, вчудовидувачки и драматични фотографии, профили на екосистемите на Земјата, опфаќање голем број тропски прашања, напишана од експерт на науките за Земјата, разбирлив глосар и индекс, идеален извор за училишни задачи.

Автор

Мајкл Алаби;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2009

Број на страници

256

Димензии

30,50x24,00x2,50

Тежина гр.

1635,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

395,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места