1000 години познати личности

Додади коментар

1000 години познати личности

1000 години познати личности

900,00 ден.
Шифра на производ: 7500747
ISBN: 9989-30-742-3

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Ова е книга за личностите кои оставиле белег во изминатиот милениум. Ова е елегантен, фактографски приказ на благородните и озогласените, на нивните достигнувања и наследство што му го оставиле на човештвото. Покрај основните биографски податоци, во кои се наведува каде живееле, кога живееле, нивната работа и нивните достигнувања, книгата изобилува со дополнителни информации и интересни детали за овие исклучителни личности. Со извонредно вклопените илустрации и слики, оваа книга дава единствен приказ за животот на добрите и големите, славните и злогласните, и претставува извор на едукација и забава за целото семејство.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2006

Број на страници

250

Димензии

28,00x22,50x2,50

Тежина гр.

1260,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места