Византиска Македонија

Додади коментар

Византиска Македонија

Византиска Македонија

2000,00 ден.
Шифра на производ: 9100553
ISBN: 9989-30-748-2

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

На страниците на оваа книга раскажана е приказната за создавањето на македонската средновековна културна ризница, за уметничките дела израснати од плодните прегратки на христијанската традиција, за творбите кои триумфирале врз безмилосните бездни на уништувањето и непостојноста, за творечките патешествија на неимарите и фрескописците, на иконографите и иконотворците.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2006

Број на страници

288

Димензии

30,70x25,00x2,50

Тежина гр.

1898,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места