Додади коментар

Оливер Твист

Оливер Твист

190,00 ден.
Шифра на производ: 7100925

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Економските тешкотии му биле инспирација на Дикенс за неговите најдобри романи (Оливер Твист, Дејвид Коперфилд, Тешки времиња) кои опфаќаат длабоки теми и критика кон тогашното општество. Благодарение на добиеното наследство, идниот писател ја напуштил фабриката во која работел и почнал да учи. На 17 години веќе пишувал во весници, и во 1836 година објавил еден роман во неделни епизоди, Оливер Твист, во кој бил прикажан суровиот и тежок живот на најсиромашните. Постигнал голем успех.

Автор

Чарлс Дикенс;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2016

Број на страници

70

Димензии

23,50x13,70x1,20

Тежина гр.

250,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

80,00 ден.
Во кошничка

55,00 ден.
Во кошничка

90,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места