Грижа за детето до тригодишна возраст

Додади коментар

Грижа за детето до тригодишна возраст

Грижа за детето до тригодишна возраст

590,00 ден.
472,00 ден.
Шифра на производ: 7500005
ISBN: 978-608-228-297-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Грижата за детето е подеднакво волшебна, прекрасна, забавна и заморна работа, но треба да се изведува на правилен начин затоа што од неа зависи здравјето на детето. Докажано е дека децата кои добиваат соодветно внимание се среќни, растат здраво, се развиваат во хармонија и подобро се вклучуваат во општеството. Сите аспекти на грижата за децата водат кон нивна благосостојба, почнувајќи од храната, превенција од болести, хигиена, навиките за спиење, психомоторниот развој, физичките вежби, масажите, активностите игрите итн. Во оваа книга сето тоа е опишано последователно, месец по песец, а вклучува и табели со објаснувања и специјализирани совети за следење на развојот на детето чекор по чекор.

Автор

Карла Нието;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2017

Број на страници

128

Димензии

30,00x21,50x1,30

Тежина гр.

767,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
148,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
125,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места