Мамо нешто ме боли

Додади коментар

Мамо нешто ме боли

Мамо нешто ме боли

350,00 ден.
Шифра на производ: 7600802
ISBN: 978-9989-0-0782-8

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Како родители, кога нашите деца се болни, честопати се преиспитуваме за начинот на којшто би требало да ги лекуваме. Остануваме збунети меѓу нашата длабоко всадена приврзаност исклучиво кон медицинските и вештачки средства, од една страна, и желбата да се пробаат поприродни лековити рецепти, од друга страна. Доктор Адарш Џаин била запознаена со двете дисциплини. Врз основа на нејзиното искуство, изгледа дека пронашла рамнотежа помеѓу двата начина на лекување. Ја напишала оваа книга со цел да ги запознае родителите, при соочувањето со детските заболувања, со едоставни лекови направени дома, истовремено предупредувајќи ги да побараат медицински совет кога е потребно тоа. Во суштина, книгата претставува прирачник којшто вклучува природни лекови, во поголем дел подготвени од лесно достапни состојки што се чуваат во домот. Книгата е наменета само како прирачник за давање информации.

Автор

Д-р Адарш Џаин;

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2010

Број на страници

127

Димензии

22,50x21,00x1,50

Тежина гр.

671,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места