Додади коментар

Палешка

Палешка

450,00 ден.
360,00 ден.
Шифра на производ: 7100621
ISBN: 978-9989-0-1193-1

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„Колку е прекрасен“, рече жената и го бакна цветот, а во тој момент нешто ја отвори пупката и ливчињата магично се раширија. Тоа и понатаму беше цветот лале, но во неговата круна седеше девојче! Беше толку мало, едвај високо колку палецот, па жената го нарече Палешка...

Издавач

Просветно Дело

Повез

Тврд

Јазик

Македонски

Година на издавање

2018

Број на страници

64

Димензии

27,50x20,00x1,00

Тежина гр.

483,00

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
148,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
125,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
280,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места