Додади коментар

Молив 2Б

Молив 2Б

15,00 ден.
Шифра на производ: 2МИ30412

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

2B графитни моливи. Мини од 2,4 mm Ø. Ергономски триаголен облик. Графитот 2B е мазен, погоден за уметничко цртање. Мината е отпорна на кршење, благодарение на системот LPS (Lead Protection System) кој го штити графитот поради неговата адхезија со дрвото. Дрво од одржливи насади.

Производител

Милан

Тежина гр.

5,00

Останати производи од оваа група

Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

70,00 ден.
Во кошничка

15,00 ден.
Во кошничка

15,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места