КНИГА ЗА ДЕВОЈКИТЕ.... И НИВНИТЕ МОМЧИЊА

Додади коментар

КНИГА ЗА ДЕВОЈКИТЕ.... И НИВНИТЕ МОМЧИЊА

КНИГА ЗА ДЕВОЈКИТЕ.... И НИВНИТЕ МОМЧИЊА

250,00 ден.
Шифра на производ: 7600810

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Ова издание „Книга за девојките и нивните момчиња“ претставува Прирачник за девојките и за нивните момчиња е сеопфатен водич за младите девојки и момчиња кои се на прагот на сексуалниот живот. На недоволно информираните тинејџери овој водич ќе им помогне да ги осознаат неопходностите за користење на контрацепциските средства, евентуалната бременост и сексуално преносливите заболувања. Се надеваме дека овој прирачник ќе ги поттикне девојките и мочињата да почнат да размислуваат на сопственото здравје, да се заштитат од полово преносливите болести, а пред се`, ќе влијае на намалување на малолетничките несакани бремености и абортуси.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места