Додади коментар

LEARN ENGLISH! Ниво 4

LEARN ENGLISH! Ниво 4

160,00 ден.
Шифра на производ: 7100274

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Изданието „LEARN ENGLISH” претставува прирачник за изучување на ниво 4 на англискиот јазик. Изданието може да послужи како алатка при изучување на англискиот јазик во училиштата, но и секако, за самостојно учење. Изобилува со содржини кои се поврзани со темите предвидени во програмата за почетно учење на англискиот јазик, содржи активности и задачи со кои детето ќе добие мотивација за учење!

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек повез

Останати производи од оваа група

Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

1400,00 ден.
Во кошничка

199,00 ден.
Во кошничка

50,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места