Додади коментар

Александра – VIII одделение

Александра – VIII одделение

250,00 ден.
Шифра на производ: 9100086

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Во драмата„Александра” дејството се случува во времето од крајот на Втората Светска војна, времето на Народната револуција во Македонија, во еден помал град, кој се наоѓал под Бугарска окупација. Тогаш поголем дел од Македонија бил под бугарска окупација , под команда на тогашната Германија. За да се ослободи од оваа власт, тогашното население се организира во Движењето на отпорот, во кое се вклучуваат многу млади со разновидни активности. Изданието е задолжителна лектира за осмо одделение.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.
Во кошничка

230,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места