Додади коментар

ВЕСЕЛА АЗБУКА

ВЕСЕЛА АЗБУКА

295,00 ден.
Шифра на производ: 7100053
ISBN: 978-9989-0-1337-9

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Весела азбука е ново, весело, дизајнерски разиграно издание на Просветно дело. Концептот е изучување на азбуката на лесен и едноставен начин. Учењето секогаш е поедноставно преку игра и забава, па затоа во прилог е дадена по една строфа што е асоцијација на буквата, можност за вметнување на буквата во празен простор, или да се погоди буквата според слика. Тоа е интересно за децата, забавно и навистина резултатот е одличен за кратко време. Тоа е впрочем и целта на ова издание. "Весела азбука - Пишуваме печатни букви" е одобрено од Министерство за образование и наука, со решение УП1 бр. 12-963, со кое се дава согласност за употреба во настава, врз основа на позитивното мислење на Бирото за развој на образование.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

440,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
Во кошничка

290,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места