Волшебните сказни на балканските народи

Додади коментар

Волшебните сказни на балканските народи

Волшебните сказни на балканските народи

120,00 ден.
Шифра на производ: 9100128

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Народните сказни, познати уште како и фантастични или волшебни сказни односно приказни, се најинтересни, најпривлечни и најсакани за детската читателска возраст. Неизмерен и раскошен е светот на сказната, нејзините јунаци се одликуваат со најразновидни умствени и телесни способности и можности. Покрај човекот, кој е централен лик во овие народни раскажувања, како главни јунаци се јавуваат и митолошките сознанија: змејови, ламји, самовили, вештерки, зли духови и ѓаволи.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

110,00 ден.
Во кошничка

126,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места