Народни приказни на балканските народи

Додади коментар

Народни приказни на балканските народи

Народни приказни на балканските народи

120,00 ден.
Шифра на производ: 9100136

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Реалистичните народни приказни се најбројни во ризницата на раскажувачката народна проза кај сите балкански и прибалкански народи. Своите мотиви и ликови овие приказни ги црпат од секојдневниот живот, а во основа на својата содржина имаат некој вистинит или можен настан од општествената стварност .Реалистичните народни приказни опфатиле и обработиле многу случки и настани од општествениот живот и раскажуваат за најразличните односи на луѓето во нивното секојдневие.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места