Додади коментар

Бела Грива

Бела Грива

120,00 ден.
Шифра на производ: 9100143

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Фолко е сиромашно момче кое живеело со својот дедо и помалиот брат. Тој обожавал да се шета покрај мочуриштето и да ја разгледува природата. Еден ден додека така лутал, забележал еден мал бел коњ. Коњот побегнал, а Фолко потрчал по него довикувајќи го со името Бела Грива. Знаел дека тоа е вистинско име за него и знаел дека тие двајца ќе станат пријатели.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

110,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места