Пат околу светот за 80 дена

Додади коментар

Пат околу светот за 80 дена

Пат околу светот за 80 дена

200,00 ден.
Шифра на производ: 9100161

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Дејството се случува во 1872 година, во Лондон, каде живеел Филеас Фог, кој водел осамен живот: немал семејство, ниту роднини, ниту пак се дружел со луѓето. Тој бил член на Реформ-клубот и бил познат по тоа што секогаш бил математички точен. Освен тоа, никој не знаел ништо за него. Пат околу светот за 80 дена“ е еден од најпопуларните романи на Верн. Тој обилува со богат хумор и со неповторливи егзотични авантури со кои авторот го илустрира техничкиот прогрес на европската цивилизација од крајот на 19 век.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

126,00 ден.
Во кошничка

110,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места