Додади коментар

Оливер Твист

Оливер Твист

250,00 ден.
Шифра на производ: 9100162

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Оливер Твист е вториот роман на Чарлс Дикенс. Оливер Твист е книга за младо момче кое се соочува со секојдневните тешкотии на животот. Оваа книга е многу позната и е една од најчитаните книги од страна на децата, а и на возрасните. Со оваа книга писателот Чарлс Дикенс достигнал големо ниво во својата кариера. Книгата е направена и во неколку филма.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

320,00 ден.
Во кошничка

126,00 ден.
Во кошничка

110,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места