Додади коментар

ГОЛЕМОТО НЕЗНАЕЊЕ

ГОЛЕМОТО НЕЗНАЕЊЕ

300,00 ден.
210,00 ден.
Шифра на производ: 9100900

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Ефтим Клетников Нашиот поет и писател Ефтим Клетников е добитник на наградата "Григор Прличев" за поемата "Големото незнаење", која победи на традиционалниот конкурс на "Детска радост". Делото на Клетников на конкурсот беше пријавено под шифра "777", а било одбрано како најдобро од 14 пријавени текстови. Жирито во состав: Петар Т. Бошковски, претседател, Георги Старделов и Иван Џепаровски, ја оценило поемата како творба што потекнува од искусен автор. - Поемата "Големото незнаење" е поетски дискурс во кој филозофската импрегнација доследно ја формира пораката за обнова на сакралното чувство спрема светот - се вели во одлуката на жирито. Речиси половина од пристигнатите поеми на конкурсот биле со исклучителен квалитет, но комисијата едногласно решила за наградената поради нејзината супериорност, рече Старделов.

Издавач

Просветно Дело

Повез

Мек

Останати производи од оваа група

Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.
Во кошничка

209,00 ден.
146,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
140,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
210,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места