УЧИМЕ АНГЛИСКИ ЈАЗИК, ИГРИ И АКТИВНОСТИ

Додади коментар

УЧИМЕ АНГЛИСКИ ЈАЗИК, ИГРИ И АКТИВНОСТИ

УЧИМЕ АНГЛИСКИ ЈАЗИК, ИГРИ И АКТИВНОСТИ

595,00 ден.
Шифра на производ: 7100277

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Забавен интерактивен речник за изучување на англискиот јазик со низа игри и активности. Содржи: - Бајки - Учење низ игра - Активности Изданието освен што содржи речник на зборови, содржи класични бајки, интересни приказни за животните употребени како метод за учење на првите зборови на англиски јазик. Четиво кое родителите ќе можат да го споделат со нивните деца. Помагало со кое возрасние ќе можат да ја подобрат својата поврзаност со нивните малечки и да го зајканат чувството на самодоверба кај децата.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
Во кошничка

441,00 ден.
Во кошничка

370,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места