МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

Додади коментар

МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

МОИТЕ ПРВИ ЗБОРОВИ НА АНГЛИСКИ

370,00 ден.
Шифра на производ: 7500892

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Наслов со кој децата брзо и лесно можат да ги учат основните зборови на англиски јазик. Поимите се поделени по области: семејство, училиште, градина, околина итн. и од сите области се наведени основните поими /зборови. Даден е и опис за изговор, така што совладувањето на зборовите може да биде без мака.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

450,00 ден.
Во кошничка

595,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места