НИЕ ПО ТРОТОАРИ, ПО БУЛЕВАРИ

Додади коментар

НИЕ ПО ТРОТОАРИ, ПО БУЛЕВАРИ

НИЕ ПО ТРОТОАРИ, ПО БУЛЕВАРИ

350,00 ден.
Шифра на производ: 7600860

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„Ние по тротоари, по булевари...“ Васил Мукаетов Илустрации: Натали Николовска Наслов: Ние по тротоари, по булевари ИСБН: 978-9989-0-1278-5 Краток опис: Содржината на оваа збирка ја карактеризираат пет циклуси: „Не се може без другарување, без насмевки, без изненадувања“, „Со сите, па и дома, сѐ е можно, само сложно“, Чуда на сите страни, светот го откриваме сами“, „Се спортува, спортовите – летни и зимски, ние спортуваме тимски“ и „Да се одмориме, еве што ќе сториме. Заедно стихуваме, одгатнуваме“. Основна карактеристика на неговата поезија е непосредноста што ја воспоставува со своите читатели – децата, благиот хумор и шармантноста на лексичкиот (поетски) јазик.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

110,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
Во кошничка

40,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места