Додади коментар

365 дена здравје

365 дена здравје

350,00 ден.
Шифра на производ: 7600803

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Од древни времиња луѓето се интересирале за добро здравје и за подолг животен век. Секој човек опседнат со здравјето или љубител на добро здравје го почитува своето тело како храм, затоа што добро здравје може да се одржи само во здраво тело. Практичарите на добро здравје на различни начини или техники спојуваат еден или неколку методи при нивните напори да ја постигнат таа совршена состојба на живот во којшто индивидуалната и општата свест се во совршена синхтронизација и ритам. Основата на нашата книга се состои од примена на природен начин на живот во којшто се спојуваат елементи на јога и секојдневни вежби, органска храна или храна без хемикалии, природни корективни и лековити техники, како масажа, ароматерапија, акупресура, подмладување во минерални бањи , совети за начинот на живот и многу интересни и сликовити рецепти.

Издавач

Просветно Дело

Писмо

Кирилица

Останати производи од оваа група

Во кошничка

390,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места