Тријазичен речник

Додади коментар

Тријазичен речник

Тријазичен речник

250,00 ден.
Шифра на производ: 7400219

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Aнглиски – македонски - германски Првиот тријазичен речник (македонски-германски-англиски) наменет за едукација на учениците во основните училишта. Со цел да се олесни учењето на двата странски јазици, да се има лесен и брз пристап кон истите, наставничката по англиски јазик Елисабета Настоска вработена во ОУ „Ванчо Николески“ - Лескоец заедно со наставничката по германски јазик Маја Цветкоска вработена во ОУ „Св.Наум Охридски“ - Пештани и наставникот по информатика Горан Матески исто од ОУ „Ванчо Николески“ - Лескоец, (кој се погрижи за техничкиот дел од овој проект), изработија мини тријазичен речник, колоритен и практичен, наменет за сите оние кои ги изучуваат или сакаат да ги учат двата странски јазици на едноставен начин, и брзо и лесно да ги научат првите зборови. Во овој речник се претставени зборови со кои најчесто се среќаваме на училиште и во секојдневниот говор.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

150,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места